Category Archive Uncategorized

ileborç taksitlendirme

Kredi başvurusu nasıl yapılır?

Kredi Başvurusu

Sizlere ilk önce bankaların nasıl bir çalışma metodu  olduğu hakkında biraz bilgi verelim. Aslında her banka konut ve Kredi Başvurusu için farklı şartlar aramaktadır. Bankalar ilk olarak müşterilerine kredi vermeden önce kredi notlarına bakarak kredi verdikleri görülmektedir. Ama aslında her bankanın çalışma sistemi hemen hemen aynıdır.

Kredi Alacak Kişinin Geçmişi

Kredi kullanacak kişinin ilk olarak baktıkları yer Kredi Notu oluyor Peki bu kredi notunun düşmesi ve yükseltmesi nasıl oluyor. Eğer ki kredi kullanacak kişinin önceki senelerdeki kredi öz geçmişine bakılıyor. Kişinin her hangi bir bankaya borcu olup olmadığı veya karşılıksız çek kullanması ve kredi kartı borçlarını ve kredileri düzenli ödeyip ödemediğine bakılıyor. bu şekilde kredi notu ortaya çıkmış oluyor. Ve bu şekilde müşteri kredi kullanmaya hak kazanmış oluyor.

Kredi alacak kişinin net maaşı

İlk olarak bankaların aramış olduğu şartlardan birisi Başvuru yapan kişinin veya aile üyelerinin düzenli bir şekilde geliri olması ve gelirin giderden az olmasına bakılıyor. Örnek vermek gerekirse evinizin kiramı aylık geliriniz ne kadar ve kredi kart borçlarınızı bile sorabiliyorlar. Bu yüzden kredi kartları olan kişiler ve kredi kullanan müşterilerin çok dikkatli olamaları gerekme

Bankalara Peşinat Ödemesi

Bankalar vermiş oldukları kredileri sağlama almak için ilk olarak. Taşınmaz bir malin belli bir yüzdesini alarak bu ortalama (yüzde 20 veya yüzde 25 olabilir) peşinat yatırmanızı isteyebilirler. Bu Peşinat oranı, bankalara göre farklılık gösterebilir.

Buda bankaların azda olasa riski azaltmış oluyorlar Diğer bir konu ise kredi çeken veya ev alan kişilerin işleri iyi gitmediği ve banka açısından kötü durumda olduğunu fark ettikleri durumda taşınmaz malları otomatik olarak satışa çıkartırlar bun da Ekspertiz raporlarıyla belirlenir.Bu şekilde konut veya iş yerinin fiziki özellikleri ve tapudaki kaydı alınarak piyasadaki değeri öğrenilir ve alim ve satımı bu şekilde gerçekleştirmiş olurlar ve bankanın bu yüzden fazla bir kaybı olmamış olur. Kredi başvurusu yapmadan önce dilerseniz kartınızdan da kredi çekebileceğinizin bilgisini verelim. Bunun için sistemimizde bulunan panel sayesinde kredi hesaplama aracı vasıtasıyla hesaplamış olursunuz.

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme ve Kredi Kartı Nakit Avans Hesaplama

ileborç taksitlendirme

Kredi notu nedir, nasıl yükseltilir?

Yapılan araştırmaya göre Türkiye’de kullanılan kredi kartlarının çoğunun hacizli olduğu kara listede olduğu gözlenmekte. Sizde kredi notunuzun düşük olduğunu düşünüyorsanız kredi notunu nasıl yükseleceğinize dair hiç bir fikriniz yoksa bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kredi notu ile bilmeniz gereken bazı bilgiler listeledik. Bankalar ile ile ilgili ilişkilerinizi nasıl eskisi gibi düzenli iyi hale getirebilirsiniz detaylar yazımızda yer almaktadır.

Kredi Notu Nedir, Kredi notu Nasıl Yükseltilir?

Bankalar müşterilerine kredi vermek için elinden geleni yapar ancak müşterinin kredi sicili bozuksa yada hiç banka ile bir bağlantısı yoksa kredi alması zordur. Merkez bankası tüm banka müşterilerine kredi notu belirler bankalarda bu kredi puanı neticesine göre müşterisine kredi verebilir yoksa veremez mi onu oradan kontrol ederler eğer kredi notunuz düşük ise bankalar size kredi vermek istemez muhatap bile olmak istemezler ancak kredi notunuz yüksek ise kredi verebilmek için elinden gelen çabayı gösterirler. Aslında işin ilginç yanı burada olsa gerek asıl paraya ihtiyacı olan kişi kredi notu düşük olduğundan kredi alamıyorken borcu olmayan biri kredi notu yüksek diye kredi alabiliyor.

Kredi notumu nasıl yükseltirim

Kredi notunuzu yükseltmeniz için bankalara düzenli ödeme yapmanız gerekli. Kredi borcunuzun ve ya kredi kartı borcunuzun 3 ay ve daha fazla süre asgari borcunuzu ödüyorsanız, Bu kredi notunun düşmesi anlamına gelir ayrıca her asgari ödeme yaptığınızda o aya dayanan faiz eklenir belli bir süre sonra ödenemeyecek duruma gelirsiniz borcunuzun tamamını ödemekte fayda var. Diğer en önemli unsur ise kesinlikle sürekli bankalardan kredi talep etmeyin bu sizin kredi notunuzun düşmesine büyük sebeplerden biridir.

Kredi notumu nasıl öğrenirim

Kredi notunuzu öğrenmenin iki yolu var. Banka Online işlemlerden kredi notu öğrenme sekmesine tıklayarak öğrene bilirsiniz, diğer seçenek ise Findex sitesine girerek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Her iki işlemde de sizden ücret talep ediliyor 6.5 Tl gibi bir ücretle kredi notunuzu öğrenebilmeniz mümkündür.

Borç taksitlendirme nasıl yaparım

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme ve Kredi Kartı Nakit Avans Hesaplama işlemlerini yapabilirsiniz. Borç taksitlendirme

ileborç taksitlendirme

İş Bankası kredi günde 5 TL’ye 5.000 TL imkanı

iş Bankası Kredi

iş bankası kredi sunmuş olduğu günde 5 TL ye 5.000 TL imkanı ile ihtiyaçlarınızı giderecek var borcunuzu ödeyeceksiniz. Sayısız fırsatlarla Tüketiciyi memnun etmeyi başaran İşbank yine güzel bir fırsatla tüketiciyi selamlıyor.

İhtiyacınız varsa işbank yanınızda!

İhtiyacınız olan Okul harcamalarınız için hemen nakde ihtiyacınız varsa ve ya tatil dönüşü sonrasında bütçenizi rahatlatmak istiyorsanız, İş Bankası uygun koşullarda tüketiciye kredi imkanı sunuyor. İş Bankası’ndan yapacağınız kredi %1,25’den başlayan faiz oranlarıyla 100.000 TL’ye kadar kredi kullanabilme imkanıyla hizmet sunuyor. Bu kampanya kapsamında olan avantajla birlikte yeni bir kredi kapısı açabilirsiniz. Mesela günde 5 TL taksitle 5.000 TL 48 ay vadeli kredi alabilmeniz mümkün hale geliyor.

İş Bankası ihtiyaç kredisi kampanyasının şartlar ve koşulları şu şekilde : %1,25’ten başlayan faiz oranlarıyla dilerseniz okul harcamalarına kullanır  isterseniz de ihtiyacınız olan nakit sıkıntısı için kullanabilirsiniz.

İş Bankası kredi kampanyasında tüm vadeler için 3.000 TL’den 24.999 TL’ye kadar %1,29, 25.000 TL’den 49.999 TL’ye kadar %1,27 ve 50.000 TL’den 100.000 TL’ye kadar da %1,25 faiz oranı uygulanıyor

Peki 10 bin lira kredi çekersem nasıl olur diyorsanız o da şu şekilde olur;

10.000 TL kredi çekeceğiniz zaman ödenecek aylık taksitler şu şekilde olur : %1,29 faizle 297 TL, yani kısacası günlük ödeyeceğiniz miktar 10 TL’ye geliyor. Kredinin toplam geri ödemesi ile birlikte sigorta primleri hariç tutulduktan sonra 14.295 TL yapıyor. 48 ay vadeli 4.295 TL Faiz ödemiş oluyorsunuz Aylık ödenecek tutar ise 300 TL olarak hesaplanmaktadır tabi ki bu tutar dosya masrafı ve sigorta hariç hesaplanmaktadır.

Günde 49 TL’ye 50.000 TL Kredi yine işbanktan

48 ay vadeli 50.000 TL kredi kullanmak istediğinizde uygulanacak faiz oranı %1,25’e düşmektedir. Aylık ödenecek taksitler ise %1,25 faiz oranıyla 1.469 TL toplam geri ödemesi de sigorta primleri hariç 70.750 TL tutuyor. Burada ödeyeceğiniz faiz tutarı 20,750 TL olarak hesaplanmaktadır.

Kampanyaya dahil olmak istiyorsanız bankanızla görüşmeniz gerekmektedir müşterisine göre değişen bilgileri banka talep edecektir bzan gelir belgesiz, kefilsiz ve formalitesiz kredi veriyorlar. Bu durum sizin kredi notunuza göre değişiklik gösterir.

ileborç taksitlendirme

Kara liste nedir, Kara listeye düşmemek için ne yapılması gerekir

Bankalardan çekilen yüklü krediler ve orantısız harcanan kredi kartları maaş bütçesini aştıktan sonra ödenmez bir hal almaktadır. Bu nedenle ödenmesi gereken kredi kartları geciktirilen krediler neticesinde hesapta borç birikir ve dahada ödenmez bir yola çıkar.

Durum böyle olunca ilk 3 ay bankalar tarafından aramazlar ancak mesaj olarak ödemeniz gereken ücret olduğuna dair bilgi mesajları gelir. 3 ay sonrasında hala bankaya her hangi bir ödeme yapmamışsanız bankalar sizinle ödemenizle ilgili yeniden yapılandırma yapmak isteyeceklerdir. Ancak bununla birlikte size teminat imzalatacaklardır. Eğer teminatı imzalarsanız ve ödeme yine yapmazsanız hapse atılma olasılığınız yüksek. Bu yüzden bankaların size yeniden yapılandırma talebinden uzak durmanızı tavsiye ederiz. 3. aydan sonrada bankaya her hangi bir ödeme yapmadıysanız ve bankayla anlaşma sağlamamışsanız banka size yasal takip başlatır. Bu takip esnasında bankanın hukuk ekibi tarafından sürekli aranır ve mesaj alırsınız. Bu durum 3 ay daha gider ödeme günü 6. ayda ödenmezse bu sefer idari takip başlatılır ve avukata verilirsiniz. Bu saatten sonra banka sizinle işi kesmiştir ve tüm bilgileriniz avukata devredilir. Bu Durumda Kara Liste Ye Alınmışsınız Demektir.

Avukata devredilen dosya ile birlikte bu seferde avukat tarafından aranmaya başlarsınız. Avukatlar bankalar kadar size yumuşak davranmayabilir sert cümleler ve tehditler savurarak sizden borcu tahsil etmek ister. Ancak siz yine ödeme konusunda hiç bir şekilde anlaşma yapmazsanız icraya verilirsiniz. Sizden herhangi bir şey alamazlar. Ancak verdikleri icra ile maaşınızın %25 ine el koyabilirler. Tabi ki bu avukatların istemediği bir şey olduğundan maaşa haciz işlemini en sona bırakır.
Bu süreçle birlikte artık kara listeye girmiş olursunuz.

Kara liste ‘den nasıl çıkılır

Kara listeden çıkmak pek sanıldığı kadar kolay değil 5 yıl sonra kara listeden çıkıldığı söylenir. Ancak durum pekte öyle değil bu yüzden avukatlık olana kadar ödemenizi başka yollarla temin etmenizi öneriyoruz. Mesela bu işi yapan şirketler var. Siz kredi kartınızın tamamını ödemeniz gerekiyorken, Bu işleri yapan şirketler kredi kartınızın borcunu kapatarak taksite bölebiliyor. Kredi kartınızı taksitlendirmek için her firmaya güvenmemenizi öneriyoruz. Bu işi hakkıyla yapan bir kaç site mevcut bizim size önerdiğimiz site ise aşağıdan kontrol edebilirsiniz.

Kredi Kartı Borç Taksitlendirme İstanbul – Yapılandırma Başvuru

ileborç taksitlendirme

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

ihtiyaç kredisi bilgileri

Her hangi bir bankadan çekmek istediğiniz İhtiyaç Kredisini Faiz Oranları değişkenlik göstermektedir. Talep edilen ihtiyaç kredisi vade farkı ve çekilen tutara göre ve en önemlisi bankanın kendisine göre değişiyor. İhtiyaç Kredisi çekmek istediğiniz zaman bankaların Faiz Oranları ile birlikte çekeceğiniz İhtiyaç Kredisini banka sitelerinden “Masraf Bilgileri, Vade Seçenekleri” gibi detayları rahatlıkla inceleyebilir; ilgilendiğiniz uygun gördüğünüz krediye banka şubesine gitmeye gerek duymadan online olarak başvuru yapabilirsiniz. Bankalardan kredi çekmek istediğiniz zaman aşağıda belirlemiş olduğumuz seçenekleri gözden geçirin.

Bankadan İhtiyaç Kredisi ni alırken ne yapılmalı

 •  Kredi kullanma aşaması tamamlandığında Ödeme Planınızı kesinlikle bankanızdan alıp inceleyin ve saklayınız.

 •  Çekmiş olduğunuz kredi Düzenli ödeme yapılmadığında yada ödeme yapılmayan kredi ödemeleri dikkate alınır, Kredi Kayıt Bürosu tarafından takip edilir ve kredi notunuzu düşürmektedir. İleride kredi çekmek istediğinizde kredi notunuz önünüze engel olarak çıkar.

 •  Kredi veren bankalar tarafından verilen evrakları, uygulanan faiz oranları, dosya masrafları ve komisyonları ile ilgili Kural ve Şartlarını, kredi sözleşmesini mutlaka dikkatlice okumanızı öneriyoruz.

 •  kampanya kapsamında hizmete sunulan krediler özellikle üstü kapalı olduğu için hızlı bir şekilde işlediği için nereye ne için imza attığınızı bilmeniz gerekiyor.

 • Her ne kadar dosya masrafsız kredi yazılsa da bu para başka bir yöntemle alınmaktadır.

Tüketiciler, bir çok alanda kredi talebinde bulunabilirler. Okulların açılmasına yakın yapılan Eğitim kredisi, Evlilik kredisi, Tatil kredisi, Bayram kredisi, Ev Geliştirme kredisi, Sağlık kredisi ve Alışveriş kredisi gibi bir çok kredi türü mevcuttur. Genel olarak bu krediler İhtiyaç kredisi altında ve ya tüketici kredisi kapsamında kullandırılır.

Her bankanın kendine göre faiz seçenekleri olduğundan tüketiciler bütçesine uygun olan bankadan kredi başvurusu yapmaktadır. Bankalarda bunun farkında olup hiç bankayla çalışmayan kişileri yakalamak ve müşterisi yapmak için uzun vadeli uygun faizle kredi verme peşindedir.

Aşağıda ki tabloda gördüğünüz üzere bankalar tarafından uygulanan faiz oranları listelenmiştir bunlardan birini seçerek kendinize göre uygun olan krediyi çekebilirsiniz.

ileborç taksitlendirme

Borç taksitlendirme nasıl yapılır?

Borç taksitlendirme işlemi bankalar tarafından kredi kartı kullanıcılara uygulanan kolay ödeme sistemidir.

Borç taksitlendirme ödemelerde kolaylık olması açısından biriken borçları tekrar taksitlendirilerek rahat bir bir ödeme imkanı sunmaktadır.

Ancak bankalar tarafından taksitlendirme yapılan borçlar yüksek faiz uygulandığı için kredi kartı kullanıcıları tarafından pek uygun görülmediği için taksitlendirme pek yapılmak istenmiyor. Kredi kartı borç taksitlendirme işlemi tarafımızdan da yapılmaktadır mevcut borcunuzu kapatarak san ki bir ürün alıyormuşsunuz gibi tekrar kartınızdan taksitle çekmekteyiz. Böylelikle kredi kartı borcunuz tamamen kapandığı için bankalar tarafından olumlu bir sonuç doğurduğu için kredi notunuzu da artıracaklardır. Bir yandan kredi kartı borcunuzu taksitlendirme yaparak kolay bir ödeme sağlarken diğer yandan olumlu kredi notuna sahip olacaksınız ve kredi notunuz yükselecektir.

Bankaların uygulamış olduğu borç taksitlendirme işlemi kredi notunuzu düşürmektedir. İleri ki dönemde kredi çekmek istediğinizde olumsuz bir sonuçla karşılaşmak istemiyorsanız iyi bir banka performansınız olması gerektiğini sakın unutmayın.

Son zamanlarda artan kredi mağdurları listesine girmek istemiyorsanız kesinlikle bankada ki ödemeleri düzenli yapmanız gerekiyor. Orantısız harcanan kredi kartları sonuç olarak ay sonu geldiğinde aylı bütçeyi aşmasından dolayı ödemede zorluk çekebiliyoruz. Uzun yıllardır bir çok kişinin kredi mağduriyetini gidererek rahatlamasını sağladık. Sizde bu borçların düzenli olmasını istiyorsanız bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Borç taksitlendirme nasıl yapılır?

Öncelikle bizimle irtibata geçmeden önce kartınızın kullanabilir limitinizin olduğuna emin olun ayrıca banka tarafından kartınızın kullanıma kapatmadığına emin olduktan sonra bizi araya bilirsiniz. Dilerseniz kartınızın limiti kapsamında nakit avans işlemi de yapmaktayız. Bankalar ile sürekli iş yapan biriyseniz kesinlikle borçlarınızı düzenli bir hale getirmeniz gerekli. Aşağıda vermiş olduğumuz numarayı arayarak bize anında ulaşabilir ve finanscımızla görüşebilirsiniz. Hesaplama işleminden ne kadar faiz ödeyeceğinizi görebilirsiniz. Borç taksitlendirme hakkında merak ettikleriniz

Tel no :

 • 0212 527 27 60
ileborç taksitlendirme

İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç Kredisi Nedir?

ihtiyaç Kredisi , bankaların bireysel kullanıcılarına alt limit kapsamında ihtiyacı olanlara uygulamış olduğu kredi sistemidir. Bunlar şu şekilde sıralanabilir. Evlenmek için alınan krediler, tatil yapmak için kullanılan krediler ve küçük çapta ihtiyacınızı giderebileceğiniz kredilerden oluşmaktadır.

İhtiyaç kredisinin alt limiti 1000 Tl olurken üst limiti 15 bin liraya kadar çıkmaktadır. Rekabet oranına göre bankaların önemli gelir kaynağı ihtiyaç kredisi karşılamaktadır. İhtiyaç kredisi genelde alındığında dosya masrafı ve diğer kredi masrafları diğer kredi oranlarına göre daha düşük bir şekilde gösterilir bu durum hem müşteriyi bende bankayı oldukça memnun etmektedir. İhtiyaç kredisi gelir belgesiz hızlı bir şekilde Online internet şubelerinden ve cep telefonlarından kolay bir şekilde alınabilmektedir.

Bankalar İhtiyaç Kredisi Verirken Nelere Dikkat Ediyor?

Kredi hesaplaması yapmanızda büyük fayda bu durumda ne kadar elinize para geçeceği doğrultusunda bilgi sahibi olmuş olursunuz.

Bankalar, siz kredi başvuru yaptıysanız size ait bilgilere ulaşarak Kredi risk raporunuzu incelerler bu durum bankadan bankaya göre değişkenlik gösterir. Eğer daha önce bankayla çalışmış iseniz kendi sistemlerinde ödemenizde sakınca yoksa risk raporunuza bakmazlar ve anında kredinizi onaylarlar. Banka, ihtiyaç kredisi vermeden önce sizinle ilgili aşağıda vermiş olduğumuz listede yazanları inceler.

 • 5 yıl içerisinde yapmış olduğunuz işlemler ve baş vurmuş olduğunuz bankaya olan borcunuz ve ödeme durumunuz.
 • Hangi banklara başvuru yaptığınız ve bu başvuru sürecinde aldığınız red.
 • Daha önce kimseye kefil oldunuz mu onu inceler.
 • Kefil olmuşsanız kefil olduğunuz kişini gelir ve giderleri
 • Mevcut gelirler ve gideriniz
 • Avukatlık durumunuz var mı ona bakılır.
 • Bankadaki mevduatlarınız ve süreleri incelenir
 • Üzerinize ait herhangi bir taşınmaz mülk, arsa, iş yeri, araba var mı ona bakılır.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından negatif bir durum ile karşılaşmış sanız kara listeye düşmüşseniz kredi almanız zorlaşacaktır. Banka bu durumlarda kendini riske atmaz ancak bilinen bir gerçek ödemensini düzenli yapmayan müşteri her zaman için bankalar tarafından sevilen müşterileridir. Aşağıdaki durumlarda esas alınmaktadır.

 • Ödemelerinde gecikme yok
 • Hesap, Kanuni Takibe alınmıştır
 • Gecikmeli ödemeleri söz konusu
 • 1/2/3/4/5/6 aydır ödeme yapmıyor
 • Hesap, İdari Takibe alınmıştır
ileborç taksitlendirme

Akbank kredi hesaplama aracı

Akbank kredi hesaplama aracı sayesinde talep etmiş olduğunuz kredinin vadesi, aylık ödenecek taksit tutarı ve kredi faiz oranının hesaplamasını yaparak. Bütçenize göre kendi ödeme planınızı kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Akbank Kredi hesaplama detayları ardından aklınızdaki çekebileceğiniz krediyi, ne şekilde ödemek yapmak isteyeceğinizi aylık ödeme planınızı kendinize göre oluşturabilir ve kullanabilirsiniz.

Akbank ile avantajlı ihtiyaç kredisi kapsamında tüm isteklerinizin gerçekleşmesinin tam zamanı olduğunu düşünüyorsanız. Akbank kredi sayesinde Hayallerinizdeki evi alabilmek için konut kredisi alabilir yada ayağınızı yerden kesecek Taşıt kredisi avantajlarından yararlanabilirsiniz. Siz kredi almaya karar verdiğinizde Akbank kredi almak istemeye karar verdikten sonra Akbank kredi her zaman hazır! Ayrıca İhtiyaç kredisi hesaplama ve konut kredisi hesaplama aracından istediğiniz zaman kolay bir şekilde yapabilirsiniz..

Kredi hesaplama aracı sayesinde neler yapabileceğinize birlikte göz atalım dilerseniz;

Kredi hesaplama aracı Akbank;

 • Kullanmak istediğiniz kredi türünü seçin,

 • Kredi vade ve tutarınızı kendiniz belirleyin,

 • Kredi hesapla işlemini yapın,

 • Dilediğiniz ödeme planı üzerinden hemen aklınızdaki kredi başvurusunu gerçekleştirin.

Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Kendinize göre Bütçenize Göre En uygun kredi türünü, kredi vade tutarı ve kredi ödeme tutarı gibi bilgilere sahip olmak için artık şubeye girmenize bile gerek kalmıyor. Talep etmiş olduğunuz krediyi gelir belgesiz ve herhangi bir imzaya gerek duymadan internetten hesabınıza yüklemeniz mümkün.

Talep ettiğiniz en uygun krediyi hesaplamak için ve kullanmak istediğiniz kredi türünü faiz ve geri ödemeyle ilgili gerekli tüm bilgilere tek tuşla Akbank kredi hesaplama işlemi ile kolaylıkla yapabiliyorsunuz.

Kredi hesaplama sayesinde istediğiniz kredi mikrarı, kredi oranını hesaplama işlemlerini kolay bir şekilde şubeye gitmeden oturduğunuz yerden hızlı bir şekilde belirleyebilirsiniz. Çekmek istediğiniz kredinin en uygun kredi faiz oranlarını eşleştirebilir ve detaylı hesaplama yaparak karşılaştırma yapabilirsiniz ve tüm detaylara anında ulaşabilirsiniz.

Acil nakde ihtiyacınız olduğunda her zaman yanınızda olan Akbank kredi her zaman detaylı bir şekilde sizi bilinçli kredi çekme şansı sunmaktadır. Böylelikle talep ettiğiniz krediniz faiz oranlarını ve ödeme planını detaylı bir şekilde öğrenmiş oluyorsunuz.