Kredi başvurusu nasıl yapılır?

ileborç taksitlendirme

Kredi başvurusu nasıl yapılır?

Kredi Başvurusu

Sizlere ilk önce bankaların nasıl bir çalışma metodu  olduğu hakkında biraz bilgi verelim. Aslında her banka konut ve Kredi Başvurusu için farklı şartlar aramaktadır. Bankalar ilk olarak müşterilerine kredi vermeden önce kredi notlarına bakarak kredi verdikleri görülmektedir. Ama aslında her bankanın çalışma sistemi hemen hemen aynıdır.

Kredi Alacak Kişinin Geçmişi

Kredi kullanacak kişinin ilk olarak baktıkları yer Kredi Notu oluyor Peki bu kredi notunun düşmesi ve yükseltmesi nasıl oluyor. Eğer ki kredi kullanacak kişinin önceki senelerdeki kredi öz geçmişine bakılıyor. Kişinin her hangi bir bankaya borcu olup olmadığı veya karşılıksız çek kullanması ve kredi kartı borçlarını ve kredileri düzenli ödeyip ödemediğine bakılıyor. bu şekilde kredi notu ortaya çıkmış oluyor. Ve bu şekilde müşteri kredi kullanmaya hak kazanmış oluyor.

Kredi alacak kişinin net maaşı

İlk olarak bankaların aramış olduğu şartlardan birisi Başvuru yapan kişinin veya aile üyelerinin düzenli bir şekilde geliri olması ve gelirin giderden az olmasına bakılıyor. Örnek vermek gerekirse evinizin kiramı aylık geliriniz ne kadar ve kredi kart borçlarınızı bile sorabiliyorlar. Bu yüzden kredi kartları olan kişiler ve kredi kullanan müşterilerin çok dikkatli olamaları gerekme

Bankalara Peşinat Ödemesi

Bankalar vermiş oldukları kredileri sağlama almak için ilk olarak. Taşınmaz bir malin belli bir yüzdesini alarak bu ortalama (yüzde 20 veya yüzde 25 olabilir) peşinat yatırmanızı isteyebilirler. Bu Peşinat oranı, bankalara göre farklılık gösterebilir.

Buda bankaların azda olasa riski azaltmış oluyorlar Diğer bir konu ise kredi çeken veya ev alan kişilerin işleri iyi gitmediği ve banka açısından kötü durumda olduğunu fark ettikleri durumda taşınmaz malları otomatik olarak satışa çıkartırlar bun da Ekspertiz raporlarıyla belirlenir.Bu şekilde konut veya iş yerinin fiziki özellikleri ve tapudaki kaydı alınarak piyasadaki değeri öğrenilir ve alim ve satımı bu şekilde gerçekleştirmiş olurlar ve bankanın bu yüzden fazla bir kaybı olmamış olur. Kredi başvurusu yapmadan önce dilerseniz kartınızdan da kredi çekebileceğinizin bilgisini verelim. Bunun için sistemimizde bulunan panel sayesinde kredi hesaplama aracı vasıtasıyla hesaplamış olursunuz.

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme ve Kredi Kartı Nakit Avans Hesaplama

Yazar hakkında

borç taksitlendirme administrator